TSELLUVILL EHK PUITKIUDVILL

Tselluvill on puitmaterjalil põhinev kas tselluloosist, paberist või puitkiust valmistatud isolatsioonimaterjal. Üldkasutatav nimetus on tselluvill.

Tselluvilla valmistusliin toodi otse Ameerika Ühendriikidest ja kiustamine põhines nn vasarveski tehnikal. Praegu kasutatakse kas ameerika AFT-meetodit või kodumaist märja tselluloosi hõõrumist. Soome puitkiu valmistamise oskusi ja villa ennast on eksporditud nii Põhjamaadesse kui ka mujale Euroopasse. Toode on standarditud ka Rootsis ja Saksamaal.

Alguses kasutati tsellvilla vahelagede või sõrestikseinte isolatsiooniks üksnes puhutuna. Termex-Eriste Oy tõi 1980-ndatel aastatel USA-st seinalepritse paigaldustehnoloogia, mis patenteeriti seal juba 1923-ndal aastal.

Pritskrohvitud tselluvill moodustab avatud püstpindadel konstruktsioonide külge liimuva isolatsioonikihi, või lae sisepinnal koguni kondensaaditõkke- ja akustikakihi. Niiskena puhutud vill jääb poorsemaks ning tagab parema isolatsiooni. Vee ja villa kaalusuhe on märgpuhumise korral umbes 1:1, nii et kui sein suletakse kohe pärast märgpuhumist, võib konstruktsiooni lõplik kuivamine kesta ühe kütteperioodi.

                                                                                                                                                           Järgmine 1 2 3 4 5